Młodzi energetycy najlepsi w Grze Miejskiej

Kariera
fot. freeimages.com (srbichara) Uczniowie Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych zwyciężyli w piątej edycji Gry Miejskiej, która została zorganizowana w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
istotne.pl 0 kariera, tadeusz krzakowski, gra miejska, miasto legnica

Reklama

Impreza odbyła się w dniach 21-22 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Legnicy. Hasłem tegorocznej edycji było „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy”. Gra Miejska odbywała się pod honorowym patronatem rektora PWSZ prof. Ryszarda K. Pisarskiego i prezydenta Tadeusza Krzakowskiego.

Kolejne miejsca w rywalizacji zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Budowlanych i Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, działającego przy PWSZ.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 12 legnickich szkół ponadgimnazjalnych, a każda była reprezentowana przez trzyosobową drużynę. Uczniowie biorący udział w Grze Miejskiej rywalizowali w takich konkurencjach jak: układanie najdłuższego szeregu słów związanych z rynkiem pracy, zgadywanie nazw zawodów przyszłości z odczytywanych definicji, kalambury, prezentacja haseł reklamowych i charakterystyki wymyślonych firm czy podawanie nowych zastosowań dla przedmiotów codziennego użytku.

Celem Gry Miejskiej była między innymi promocja świadomego wyboru planowania kariery edukacyjnej i zawodowej wśród młodzieży legnickich szkół ponadgimnazjalnych, zapoznanie uczestników z różnymi typami karier zawodowych i wskazanie możliwych dróg rozwoju zawodowego, a także także dostarczenie wiedzy na temat instytucji funkcjonujących na rynku pracy i zatrudnienia oraz intensyfikacja kontaktów i wymiany informacji pomiędzy instytucjami rynku pracy.

Zdjęcia na stronie legnickiego magistratu.

UM Legnica/ii

Reklama