Chodniki przy Witelona i Skarbka na ukończeniu

Chodnik
fot. UM Legnica Prace przy wymianie chodników wzdłuż przebudowanych już ulic Witelona i Skarbka dobiegają końca. Mieszkańcy cieszą się z tej dodatkowej inwestycji, bo po nowej nawierzchni wygodniej się chodzi, a całe otoczenie wygląda bardzo estetycznie.
istotne.pl 0 inwestycja, um legnica, miasto legnica

Reklama

Ulice Witelona i Skarbka zostały przebudowane na całej długości, czyli od skrzyżowania z ul. Jaworzyńską do placu Wilsona. Wymieniona została nawierzchnia jezdni, dzięki czemu jeździmy płynnie i komfortowo. Przed zakończeniem inwestycji zapadła decyzja rozszerzenia jej o dodatkowe zadanie – przebudowę chodników. Dzięki temu radykalnie zmienia się funkcjonalność i estetyka tej części centrum miasta.

Podczas prac chodnikowych wymieniono starą i bardzo już wysłużoną nawierzchnię (z płyt betonowych i asfaltu), a także jej głęboką podbudowę na odcinku od ul. Jaworzyńskiej do Mickiewicza. Powstały estetyczne enklawy zieleni. Przypomnijmy, że wcześniej przebudowano także chodniki przy Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych oraz w obrębie skrzyżowania Jaworzyńskiej z ul. Skarbka, Gwarną i Muzealną. Kolejne chodniki w ramach przebudowy zostały wyremontowane wzdłuż ul. Witelona.

UM Legnica/ii

Reklama