Jesienne warsztaty w BOK-MCC

Jesienne warsztaty w BOK-MCC
fot. bok-mcc W sobotnie przedpołudnie w pracowni BOK-MCC odbyły się warsztaty plastyczne "Kolory jesieni" podczas których dzieci wraz z opiekunami tworzyły piękne dynie.
istotne.pl 0 warsztat, bok - mcc

Reklama

Jesienne warsztaty na stałe wpisały się w program wydarzeń Bolesławieckiego Ośrodka Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki i co roku cieszą się ogromną popularnością. Na uczestników czekały wspaniałe dynie, które podczas zajęć zmieniły swoje oblicze. Z popularnego warzywa powstały małe dzieła sztuki.

Każdy z uczestników swojej dyni osobisty charakter. Część osób korzystała z wcześniej przygotowanego projektu na kartce, pozostali od razu przystąpili do wyrysowania oczu, nosa i ust. Następnie dzieci wycięli zaprojektowane detale i usunęli miąższ i pestki. W większości prac przy pomocy noża wspomagali najmłodszych opiekunowie, w pozostałych dzieci radziły sobie wyśmienicie same. Teraz wystarczyło tylko przyozdobić dynię według własnego pomysłu i zabrać dzieło do domu. Każdy z uczestników oprócz wykonanej przez siebie dyni mógł zabrać ze sobą dodatkowo dynie ozdobne.

Wszystkie dynie na warsztaty otrzymaliśmy dzięki życzliwości Grażyny i Bogdana Mosiądzów ze Specjalistycznego Gospodarstwa Rolnego w Różyńcu.

Jesienne warsztaty w BOK-MCCJesienne warsztaty w BOK-MCCfot. bok-mcc
Jesienne warsztaty w BOK-MCCJesienne warsztaty w BOK-MCCfot. bok-mcc

Reklama