Unijny projekt zmienił oblicze zgorzeleckiego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii

MOS
fot. Powiat Zgorzelecki To MOS o bardzo wysokim standardzie. Nie ma w Polsce drugiej takiej placówki – mówił, nie kryjąc dumy, dyrektor Ireneusz Stec, prezentując gościom efekty zrealizowanego projektu, m.in. eleganckie, wyposażone w węzeł sanitarny, pokoje swoich wychowanków.
istotne.pl 0 projekt, inwestycja, powiat zgorzelecki, pceikk bolesławiec, miasto zgorzelec

Reklama

Zwiedzanie I i III piętra oraz pomieszczeń siłowni, atrakcyjny program artystyczny, prezentacja działań podejmowanych w ramach projektu, podziękowania dla wszystkich osób i instytucji wspierających jego realizację, wreszcie podpisanie umowy o dalszej współpracy między MOS-em im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu a Stiftung Diakonie-Sozialwerk Lausitz Janusz-Korczak-Heim Görlitz – to wszystko działo się w poniedziałek w zgorzeleckim ośrodku socjoterapii.

Na zaproszenie starosty Artura Bielińskiego i dyrektora placówki Ireneusza Steca na uroczyste podsumowanie projektu „ Przebudowa pomieszczeń internatu na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu – etap I i etap II” przybyło wielu gości, m.in. przedstawiciele partnerów projektu, urzędu marszałkowskiego, samorządów lokalnych, placówek oświatowych, służb mundurowych, sądu, prokuratury, wykonawcy robót, a nawet poseł saksońskiego landtagu.

Podkreślano, że zarówno część inwestycyjna, zakup sprzętu, jak i tzw. miękkie działania, np. warsztaty filmowo-fotograficzne czy kulinarne, przyniosły dzieciom i młodzieży wiele dobrego. Wychowankowie nie tylko mogą teraz żyć w komfortowych warunkach, ale także zadbać o zdrowie i sylwetkę, realizować się twórczo, integrować z sąsiadami zza Nysy, przełamywać bariery i obalać stereotypy. I, co najważniejsze, czego dowodzi podpisana umowa: zakończenie projektu nie jest końcem, lecz początkiem współpracy pomiędzy polską i niemiecką placówką ze wspólnym patronem.

Projekt „Przebudowa pomieszczeń internatu na potrzeby Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Zgorzelcu – etap I i etap II” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: „Inwestujemy w waszą przyszłość” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.

LogoLogofot. Powiat Zgorzelecki

Powiat Zgorzelecki/ii

Reklama