Nękał pracownice sklepu, groził nożem sprzedawcy. Może pójść do więzienia na 10 lat

noz
fot. www.sxc.hu (Egahen) Lubińska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu Edwardowi Ł., który przez kilka miesięcy – prawdopodobnie pod wpływem alkoholu i narkotyków – wielokrotnie groził 3 pracownicom i sprzedawcy jednego ze sklepów w Polkowicach.
istotne.pl 0 policja, prokuratura, sąd, polkowice, głogów, stalking, nożownik, miasto lubin

Reklama

Nękanie miało miejsce w okresie od listopada ub.r. do 24 maja br. Edward Ł. wielokrotnie nachodził 3 pracownice sklepu jednej z sieci handlowych. W trakcie swoich wizyt wyzywał je, groził, że je zabije, spali, a nawet zgwałci. Sprawiał przy tym wrażenie, jakby był pod wpływem narkotyków lub alkoholu. Dwie z nękanych przez Ł. z jego powodu zwolniły się z pracy.

Natomiast 23 maja groził, że zabije sprzedawcę tego sklepu, rzucał w niego kamieniami. Następnego dnia przyszedł znowu, ukradł wówczas 24 puszki piwa o wartości 81 zł. Pracownik sklepu powiedział złodziejowi, że powiadomił policję. Wtedy Ł. ponownie zagroził mu, że go zabije, po czym wyciągnął nóż, przyłożył mu go do szyi i przeciągnął ostrzem po wewnętrznej stronie nadgarstka. A potem zostawił piwo i uciekł. Pokrzywdzony doznał urazu głowy i kręgosłupa.

Po tym zdarzeniu Ł. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany. Jak się okazało, podobnego przestępstwa dokonał w lutym w jednym z dyskontów w Głogowie. Tam – wraz z nieustalonym jeszcze wspólnikiem – ukradł kosmetyki, zestaw kluczy nasadowych oraz koszyk sklepowy (o łącznej wartości 745 zł). Następnie, uciekając, dwukrotnie użył gazu łzawiącego wobec ochroniarza.

Ł. usłyszał łącznie 6 zarzutów. Przyznał się do winy, zaprzeczył jednak, jakoby w maju br. użył noża. Biegli rozpoznali u oskarżonego osobowość dyssocjalną i zespół uzależnienia od marihuany, amfetaminy i alkoholu. Uznano jednak, że był poczytalny. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia. Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Lubinie.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy/ii

Reklama