Powiat uhonoruje wolontariuszy

herb-powiat-boleslawiecki
fot. Wikimedia Commons Znasz osobę lub organizację, która bezpłatnie pomaga potrzebującym? Zgłoś ją do powiatowego wyróżnienia!
istotne.pl 0 konkurs, wolontariat

Reklama

Starostwo Powiatowe w Bolesławcu zaprasza mieszkańców powiatu, szkoły, organizacje pozarządowe, parafie, instytucje współdziałające z wolontariuszami do zgłaszania kandydatur osób, firm czy organizacji, którym chcieliby podziękować za ich bezinteresowność, zaangażowanie i życzliwość.

Po raz kolejny rusza edycja konkursu „Wolontariusz Roku Powiatu Bolesławieckiego”. Ten honorowy tytuł zostanie przyznany tym, którzy szczególnie wyróżniają się w pracy wolontariackiej w różnych dziedzinach życia – kultura, sport, pomoc społeczna, promocja zdrowia, ekologia, turystyka, działania na rzecz osób niepełnosprawnych itp. Konkurs odbywa się w czterech kategoriach: wolontariusz dorosły, wolontariusz młodzieżowy, organizacja pozarządowa, darczyńca.

Wnioski należy składać do 14 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bolesławcu (Biuro Podawcze, pok. nr 1 w „okrąglaku”) z dopiskiem „Wolontariusz Roku 2014 Powiatu Bolesławieckiego”.

Przy analizie kandydatur do tytułu „Wolontariusz Roku 2014 Powiatu Bolesławieckiego” kapituła będzie brała pod uwagę w szczególności:

  • zaangażowanie w pracę wolontariacką
  • innowacyjność działań
  • umiejętność współpracy
  • częstotliwość i systematyczność działań
  • skuteczność i efektywność pracy
  • umiejętność angażowania i zachęcania innych osób do pracy wolontariackiej.

Powiat Bolesławiecki/ii

Reklama