Ogólnopolski Tydzień Kariery: 21 i 22 października w Legnicy

Kariera
fot. freeimages.com (srbichara) 36 maturzystów z 12 legnickich szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w piątej edycji Gry Miejskiej, która w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „Kariera w Legnicy”.
istotne.pl 0 kariera, tadeusz krzakowski, gra miejska, miasto legnica

Reklama

Impreza corocznie objęta jest honorowym patronatem prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego i rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona prof. Ryszarda K. Pisarskiego.

Wydarzenie cieszy się rosnącym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Celem Gry Miejskiej „Kariera w Legnicy” jest promocja świadomego wyboru planowania kariery edukacyjnej i zawodowej wśród młodzieży legnickich szkół oraz dostarczenie wiedzy na temat instytucji służących pomocą w tym zakresie.

Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) to coroczne działania Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego, czyli wspomagania drogi każdego obywatela do edukacji, zawodu, pracy i kariery. Działaniom tym patronują ministrowie pracy i polityki społecznej oraz edukacji narodowej.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, Urząd Miasta, Powiatowy Urząd Pracy, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 i nr 2 w oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy.

LogotypyLogotypyfot. UM Legnica

Zwycięskie drużyny będą uhonorowane pucharem prezydenta Legnicy oraz atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

UM Legnica/ii

Reklama