Spotkanie kina i jazzu w Szklarskiej Porębie

Klawiatura fortepianu
fot. www.sxc.hu (prof_alex) Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej zaprasza do fantastycznej sali kinowej Hotel&Sound Bossa Nova na dwa dni uczty dla miłośników nie tylko jazzu, ale i kina.
istotne.pl 0 kino, koncert, jazz, moksial, miasto jelenia góra

Reklama

16 października o godz. 18:00 odbędzie się seans filmowy z jazzem w tle – historia Charliego Parkera w filmie „Bird” Clinta Eastwooda, zaś dzień później (17 października) wystąpi tam Witold Janiak Trio w programie „Cinema Meets Jazz”. Początek o 19:00. Bilety kosztują 25 zł.

Witold Janiak to pianista jazzowy, laureat grand prix m.in. Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival oraz Oskara Jazzowego, przyznanego przez Stowarzyszenie Melomani właśnie za najnowszy album „Cinema Meets Jazz”. Krążek spotkał się z doskonałym przyjęciem, o czym świadczyć może fakt, że został płytą tygodnia w radiowej Trójce, kaliskim Radiu Centrum, płytą miesiąca w Radiu Zachód oraz pierwszą jazzową płytą tygodnia w historii Radia Łódź.

PlakatPlakatfot. www.moksial.pl

Pierwszy nakład został rozprowadzony przez magazyn „Jazz Forum”, drugi wyczerpał się dwa miesiące po wprowadzeniu płyty do dystrybucji. Płyta jest doskonale przyjmowana zarówno przez miłośników jazzu, jak i wszystkich tych, którzy taką muzykę słyszą po raz pierwszy. Grający z Witoldem Janiakiem młodzi muzycy Rafał Różalski i Kamil Miszewski, mimo młodego wieku, mają na swoim koncie uczestnictwo w wielu festiwalach jazzowych w kraju i za granicą.

Wstęp 25 zł, rezerwacja biletów: [email protected].

www.szklarskaporeba.pl/ii

Reklama