Sportowe sukcesy artylerzystów

Artylerzyści
fot. Sekcja WF 23PA W minionym tygodniu reprezentacja Pułku wzięła udział w Mistrzostwach Dowództwa Generalnego RSZ nr 1 –11 LDKPanc w tenisie ziemnym oraz biegu patrolowym.

Zdobywając kolejne cenne punkty w sportowej rywalizacji wśród jednostek Czarnej Dywizji, żołnierze 23 Śląskiego Pułku Artylerii przywieźli do garnizonu trofea w postaci medali i pucharów.

W dniach 27–29 maja reprezentacja 23pa w składzie: mjr Jan Kędziora, chor. Tomasz Mucha, st. szer. Iwona Skrobuk-Jadach i szer. Robert Walkowiak wzięła udział w mistrzostwach DG RSZ w tenisie ziemnym, rozgrywanych na bazie 1 pułku saperów w Brzegu. W klasyfikacji drużynowej artylerzyści zajęli II miejsce (na 8 startujących reprezentacji). W kategorii indywidualnej mężczyzn do 45 lat drugie miejsce na podium zajął chor. Tomasz Mucha, a powyżej 45 lat – trzecie miejsce major Kędziora, natomiast w grupie kobiet szeregowa Skrobuk-Jadach zajęła 4 miejsce.

Równie dobry wynik uzyskała reprezentacja Pułku w mistrzostwach w biegu patrolowym, które w dniach 2–3 czerwca br. rozegrano na bazie obiektów szkoleniowych 11 bdow w Żaganiu. Żołnierze, którzy musieli zmierzyć się w biegu, OSF-ie i strzelaniu, rywalizowali w kategorii indywidualnej i zespołowej. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Pułku (w składzie: ppor. Damian Sikora, chor. Sławomir Tkacz, st. kpr. Adam Kopeć oraz szer. Jacek Bochnia) zajęła II miejsce, natomiast indywidualnie starszy kapral Kopeć wywalczył 5 miejsce. Gratulujemy.