Kradli w Niemczech. Zostali zatrzymani po niemiecko-polskim pościgu na A4

Kradli w Niemczech. Zostali zatrzymani po niemiecko-polskim pościgu na A4
fot. freeimages.com (4seasons) W ręce policji wpadło dwóch mężczyzn ze Zgorzelca, podejrzanych o kradzieże domofonów w Niemczech.
istotne.pl policja, kradzież, pościg

Niemieccy policjanci zauważyli podejrzaną Hondę na jednym z parkingów. Auto wcześniej widziane było w Niemczech, i to właśnie tam, gdzie dochodziło do kradzieży sklepowych. Policjanci chcieli zatrzymać samochód i go skontrolować. Jednak na widok mundurowych kierujący Hondą zaczął uciekać.

Pościg rozpoczął się w Niemczech, a zakończył na autostradzie A4 w powiecie bolesławieckim. W trakcie pościgu niemieccy mundurowi widzieli, jak pasażer pojazdu wyrzuca przez okno kradzione mienie.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali podejrzanych, obaj pochodzą ze Zgorzelca. Zatrzymani przyznali się do kradzieży domofonów z odbiornikami wideo oraz kilku zestawów kluczy nasadkowych. Większość skradzionych przedmiotów policjanci z Bolesławca znaleźli w aucie sprawców. Łączna wartość ukradzionego mienia to ok. 800 euro.

Obecnie mundurowi wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Ustalają m.in., czy 29- i 34-latek nie mają na koncie innych kradzieży w Polsce i w Niemczech.

KPP Bolesławiec/ii