Skuteczny pościg policji za złodziejami aparatu fotograficznego

Skuteczny pościg policji za złodziejami aparatu fotograficznego
fot. www.sxc.hu (zoob) Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą.
istotne.pl policja, kradzież, pościg

Do przestępstwa doszło 24 lipca br., późnym popołudniem. Dwóch mieszkańców Strzegomia przyjechało do Bolesławca. Mężczyźni byli rzekomo zainteresowani zakupem aparatu fotograficznego (jego właściciel zamieścił ogłoszenie w internecie).

W czasie oglądania sprzętu 23-latek potwierdził, że chce go kupić, jednak po chwili... zaczął uciekać z aparatem w kierunku samochodu. Za kierownicą siedział jego 22-letni kolega. Kiedy sprzedający chciał wyrwać swoją własność złodziejowi, został przezeń uderzony.

Następnie pokrzywdzony, chcąc uniemożliwić przestępcom odjechanie, złapał się pojazdu. Złodzieje ruszyli i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów pokrzywdzony był zmuszony puścić auto.

Wtedy nadjechał patrol policyjny, który ruszył w pościg za uciekającymi mieszkańcami Strzegomia. Mundurowi zatrzymali złodziei i odzyskali aparat o wartości 1 400 złotych, który został przekazany właścicielowi.

Mężczyźni przyznali się policjantom, że wybrali się do Bolesławca, aby wspomniany sprzęt ukraść; że nie zamierzali go w ogóle kupować. Strzegomianom grozi do 10 lat więzienia.

Dodatkowo 22-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy, ponieważ stworzył zagrożenie w ruchu drogowym i nie zatrzymał się na ich wezwanie.

KPP Bolesławiec/ii