Komisja Europejska sfinansuje katalog Festiwalu Kultury Południowosłowiańskiej

Komisja Europejska sfinansuje katalog Festiwalu Kultury Południowosłowiańskiej
fot. BOK-MCC W BOK-MCC trwają przygotowania do organizacji jubileuszowej 15. edycji Festiwalu Kultury Południowosłowiańskiej. Impreza odbędzie się 20 czerwca w Rynku Bolesławca.
istotne.pl festiwal, bok - mcc

Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce dołączyło do grona organizatorów tegorocznej edycji festiwalu w Bolesławcu. W ramach współpracy m.in. BOK-MCC otrzymał dofinansowanie w wysokości siedmiu tysięcy złotych na przygotowanie i druk tysiąca sztuk folderów festiwalu. W publikacji znajdą się informacje o lokalnych zespołach folklorystycznych, kołach gospodyń wiejskich, stowarzyszeniach, które podczas wydarzenia prezentować będą kulturę krajów byłej Jugosławii, m.in. tradycyjne potrawy, muzykę i tańce. Zamieszczony zostanie szczegóły program wydarzenia oraz informacje na temat zaproszonych zespołów, które uświetnią imprezę. Publikacja będzie wydawana bezpłatnie zainteresowanym uczestnikom festiwalu.

Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej odbywa się od 2000 roku w Bolesławcu. Celem wydarzenia jest integracja ludności posiadającej różne korzenie, która osiedliła się w naszym regionie po II wojnie światowej. Uchronienie od zapomnienia tradycji, języka, obyczajów reemigrantów z krajów byłej Jugosławii oraz prezentacja bogatej kultury regionu południowej Europy. To niezwykle cenna inicjatywa w kontekście upowszechniania kultury i bardzo ważna dla powiatu bolesławieckiego. Impreza stale się rozwija i staje się ważnym punktem na mapie imprez kulturalnych Polski, a nawet Europy.

BOK-MCC stopka do wiadomościBOK-MCC stopka do wiadomościfot. BOK-MCC

Informacja BOK-MCC