Śledczy będą pomagać pokrzywdzonym

Śledczy będą pomagać pokrzywdzonym
fot. freeimages.com (ekelzarth) Wkrótce ruszy Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, w czasie którego m.in. prokuratorzy będą udzielać pokrzywdzonym informacji w zakresie przysługujących im uprawnień lub o sposobie załatwienia ich sprawy.
istotne.pl akcja, prokuratura

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze informuje, że w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze oraz w Prokuraturach Rejonowych w Jeleniej Górze, Zgorzelcu, Bolesławcu, Lubaniu, Kamiennej Górze i Lwówku Śląskim od 23 lutego do 28 lutego 2015 roku, w godzinach od 10:00 do 15:00, w siedzibach Prokuratur prokuratorzy pełnić będą dyżury i udzielać pokrzywdzonym informacji w zakresie przysługujących im uprawnień lub o sposobie załatwienia ich sprawy, zarówno na gruncie prawa karnego, jak i prawa cywilnego oraz administracyjnego. Co więcej, wskażą instytucje powołane do udzielenia im pomocy.

Do udziału w dyżurach prokuratorskich zaproszono przedstawicieli:

  • Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w Bolesławcu
  • Polskiego Czerwonego Krzyża w Bolesławcu
  • Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Bolesławcu
  • Poradni Leczenia Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu w Bolesławcu
  • Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Bolesławcu.

Szczegółowe informacje pod numerem tel. 75 73 23 865. W ubiegłym roku w ramach tej akcji w prokuraturach okręgu jeleniogórskiego przyjęto 87 interesantów.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii