rOwerOwa RUNdka z Powiatem

rOwerOwa RUNdka z Powiatem
fot. freeimages.com (kikashi) 30 maja (sobota) w ramach Tygodnia z Powiatem odbędzie się trzecia rOwerOwa RUNdka z Powiatem.
istotne.pl rower, dariusz kwaśniewski, rundka z powiatem, mariusz lickiewicz

Dwie trasy – jedna 95-kilometrowa wyznaczona przez wszystkie gminy powiatu bolesławieckiego i druga – o długości ok. 40 km, w przeważającej większości prowadząca po terenie gminy Bolesławiec. Mała Rundka z Powiatem będzie jednocześnie trzecim rajdem Powiatowej Ligi Rowerowej, organizowanej wspólnie przez stowarzyszenie Via Sudetica i Powiat Bolesławiecki.

Start obu dystansów odbędzie się z parkingu przy ul. Armii Krajowej (nowa siedziba Powiatu). Dłuższy dystans rozpoczyna się startem wspólnym o godz. 09:00, zaś w trasę krótkiego rowerzyści ruszą o godz. 11:00.

Od godzin południowych na parkingu przy Starostwie Powiatowym odbywać się będą działania towarzyszące – prezentacje serwisu Shimano oraz sklepów Xtrabike i Dobre Sklepy Rowerowe, pokazy policji i straży pożarnej, bezpłatne znakowanie rowerów przez straż miejską, a także pokaz symulatora dachowania samochodu osobowego.

Biuro organizacyjne imprezy czynne będzie już od godz. 08:00. Szczegóły na Facebooku i stronie z zapisami.

Mariusz Lickiewicz/ii