Osiedle w Tylicach pięknieje

Inwestycja
fot. Gmina Zgorzelec Zakończyły się prace przy modernizacji infrastruktury osiedla w Tylicach. Celem inwestycji, wartej 335 tys. zł, było stworzenie miejsca jakościowo odpowiadającego standardom przyjętym w Unii Europejskiej na popegeerowskim osiedlu.
istotne.pl 0 inwestycja, osiedle, gmina zgorzelec, miasto zgorzelec

Reklama

Przedsięwzięcie było możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Zgorzelec środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie wyniosło 218 tys. złotych.

W ramach I i II etapu projektu pn. „Zagospodarowanie osiedla w Tylicach” wykonano wewnętrzną drogę wjazdową, miejsca parkingowe z nawierzchnią z kostki betonowej, chodniki, plac techniczny, wydzielono miejsca gromadzenia odpadków stałych oraz zamontowano infokiosk i ławki.

InwestycjaInwestycjafot. Gmina Zgorzelec
InwestycjaInwestycjafot. Gmina Zgorzelec

Osiedle po dawnym PGR-ze w Tylicach jest obszarem o szczególnym znaczeniu dla mieszkańców. Zmodernizowany plac – dzięki realizacji inwestycji – sprzyja nawiązywaniu kontaktów społecznych oraz organizacji festynów czy innych ważnych dla wsi wydarzeń. Zamontowany infokiosk spełnia funkcję informacyjną, w szczególności dla osób przyjezdnych, które pragną poznać okolicę i zaczerpnąć informacji o regionie.

InwestycjaInwestycjafot. Gmina Zgorzelec

W niedalekiej przyszłości Gmina Zgorzelec planuje zrealizowanie kolejnych etapów zagospodarowania osiedla w Tylicach.

Gmina Zgorzelec/ii

Reklama