Sukcesy młodych artystek z BOK-MCC

Natalia Mysiak praca
fot. BOK-MCC Ogromny sukces sześcioletniej Natalii Mysiak – główna nagroda w międzynarodowym konkursie w Japonii. Aicha Hanaf, Karolina Guzowska i Agata Pasierbiewicz wyróżnione w konkursach ogólnopolskich.
istotne.pl 0 stanisława wojda-pytlińska, bok - mcc

Reklama

Kolejne ważne nagrody dla parcowni plastycznej prowadzonej w BOK-MCC przez wspaniałą artystkę i instruktorkę Stanisławę Wojdę-Pytlińską. Sześcioletnia Natalia Mysiak otrzymała główną nagrodę w 14 Międzynarodowym Konkursie Rysunku Dziecięcego w Japonii (The 14th International Environmental Children's Drawing Contest). Na tegoroczną edycję konkursu dla dzieci w wieku od 7 do 15 lat wpłynęła rekordowa ilość rysunków ponad 21 000 z 81 krajów. Konkurs organizuje Japońska Organizacja Zapewnienia Jakości (JQA) i Międzynarodowa Organizacja Sieci Certyfikacji (IQNet).

Na Ogólnopolskie Biennale Artystyczne „Świat Dinozaurów” zorganizowane przez Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu wpłynęło ponad 4 500 prac. Kwalifikacja do wystawy sześcioletniej Aichy Hanaf i dziewięcioletniej Karoliny Guzowskiej to znaczące wyróżnienie zarówno dla młodych artystek jak i dla pracowni. Tematem konkursu był świat dinozaurów. Uczestnicy mieli za zadanie opowiedzieć o tych prehistorycznych stworach i ich otoczeniu. Do tego celu mogli wykorzystać: malarstwo, grafikę, collage, rysunek lub ceramikę.

W literacko-plastycznym konkursie „Bestiarium, czyli zwierząt wszelakich przedstawienie” Fundacji na rzecz Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego „Patrimonium Europae” dwie trzecie nagrody otrzymały: Karolina Guzowska oraz Agata Pasierbiewicz. Konkurs był jednym z działań realizowanych w ramach projektu „Ars mitologica”, którego celem jest upowszechnianie i popularyzowanie wiedzy na temat mitologii krajów europejskich oraz ich roli w tworzeniu, kształtowaniu i rozwoju kultury.

Praca Karoliny Guzowskiej 2Praca Karoliny Guzowskiej 2fot. BOK-MCC
Praca Karoliny Guzowskiej 1Praca Karoliny Guzowskiej 1fot. BOK-MCC
Praca Aichy HanafPraca Aichy Hanaffot. BOK-MCC
Praca Agaty PasierbiewiczPraca Agaty Pasierbiewiczfot. BOK-MCC

Reklama