Inwestować w Zgorzelcu?

Konferencja
fot. Renata Burdosz/UM Zgorzelec Czy i dlaczego inwestować w Polsce, co oferuje inwestorom Zgorzelec, czym są specjalne strefy ekonomiczne i co proponują – to główne zagadnienia konferencji gospodarczej „Inwestować w Polsce”, która odbyła się 23 czerwca w Dreźnie.
istotne.pl 0 konferencja, inwestycja, zgorzelec, drezno, rafał gronicz, miasto zgorzelec

Reklama

Zamiarem organizatora konferencji było przybliżenie niemieckim przedsiębiorcom warunków inwestowania w Polsce i możliwości inwestycyjnych, jakie znajdą na pograniczu dolnośląsko-saksońskim. Począwszy od pierwszej, niejako wprowadzającej, a więc najbardziej ogólnej i przedstawiającej szerokie spektrum możliwości lokowania firm w Polsce, prezentacji Katarzyny Rzeźniczek – radczyni handlowej Ambasady RP w Berlinie, poprzez omówioną przez burmistrza Rafała Gronicza prezentację miasta i oferty inwestycyjnej Zgorzelca, aż po wystąpienie przedstawicielki Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Barbary Budrewicz-Wróblewskiej, wszystko było podporządkowane jednemu celowi – zainteresowaniu Polską i naszym regionem przygranicznym.

Konferencję zakończyła otwarta dyskusja, podczas której słuchacze pytali przede wszystkim o zasady funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych, ich konkurencyjność i warunki lokowania w nich przedsiębiorstw. Na pytania zainteresowanych ofertą inwestycyjną naszego miasta odpowiadali burmistrz Rafał Gronicz i towarzysząca mu Małgorzata Sokołowska, doradczyni ds. rozwoju przedsiębiorczości.

Organizatorem konferencji było Saksońsko-Polskie Centrum Kooperacji Gospodarczej przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Dreźnie, Oddział Görlitz.

Renata Burdosz, samodzielne stanowisko ds. współpracy z mediami/ii

Reklama