Czy Grupa Pościgowa wygra „MAUPę” w tym roku?

Czy Grupa Pościgowa wygra „MAUPę” w tym roku?
fot. GOKIS Maraton Układania Puzzli „MAUPa” cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że w dwa dni zamknięto listę zawodników. Czy ktoś pokona wygrywającą od 6 lat Grupę Pościgową?
istotne.pl maupa, gokis bolesławiec

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu zaprosił miłośników puzzli do wzięcia udziału w 9. Maratonie „MAUPa” w połowie stycznia. Po ogłoszeniu w Internecie zapisów na zawody lista zapełniła się błyskawicznie. W rezerwie czeka kilka drużyn, które mają nadzieję na zastąpienie kogoś, kto wycofa się z zawodów.
Niekwestionowanym faworytem maratonu jest Grupa Pościgowa, która wygrywa zawody od 2009 roku i jak do tej pory nie było na nią mocnych. Agnieszce Kołodziej, Bożenie Wieczorek, Karolinie Wieczorek i Natalii Kołodziej, w zeszłym roku, ułożenie 1500-elementowych puzzli firmy Castorland zajęło 6 godzin i 48 minut.
Głównym sponsorem imprezy jest producent puzzli firma Castor z Krakowa. W ubiegłym roku zawodnicy układali śnieżną panterę, która sprawiała wiele kłopotów i nie chciała się dać zbyt szybko ułożyć. Wzór tegoroczny jest jak na razie objęty tajemnicą.
Imprezą towarzyszącą Maratonowi „MAUPa” jest Noc w Bibliotece.