Adam Fornal wiceszefem Polskiego Czerwonego Krzyża

adam-fornal
fot. Gerard Augustyn Były prezes bolesławieckiego PCK będzie sprawował pieczę nad oddziałami małopolskim i opolskim.
istotne.pl 0 pck bolesławiec, adam fornal

Reklama

Informowaliśmy, że prezesem bolesławieckiego PCK został Zbigniew Herbut, który zastąpił Adama Fornala. Jak się okazało, ten drugi otrzymał propozycję zostania wiceszefem Polskiego Czerwonego Krzyża i ją przyjął.

Nowo wybrany wiceprezes z ramienia Zarządu Głównego PCK sprawuje pieczę nad oddziałami małopolskim i opolskim. – Starałem się działać jak najlepiej na rzecz mojego miasta. W dniu, w którym odchodziłem, bolesławiecki oddział został uznany za najlepszy na Dolnym Śląsku – mówi w rozmowie z „ii” Adam Fornal. – Chcę pogratulować moim koleżankom i kolegom. I mam nadzieję, że tak będzie nadal.

Wiceprezes PCK podkreśla, że nie zamierza się odcinać od korzeni. – To przecież nie są dwie różne organizacje – zaznacza. – Już nasz założyciel powiedział, że wszyscy jesteśmy braćmi. Na pewno będę miał mniej czasu niż dotychczas, ale bez wątpienia będę odwiedzał swoich bolesławieckich kolegów z PCK i przekazywał im najświeższe informacje.

Aktualizacja 2014-07-01 15:45

Jak się dowiedzieliśmy, sprawa ma drugie dno. To na wniosek innych członków bolesławieckiego PCK Adam Fornal został pod koniec maja odwołany z funkcji prezesa. Za odwołaniem głosowało 7 osób, 3 były przeciw, 1 wstrzymała się.

(informacja: ii)

Reklama