Pływanie dla niemowląt i małych dzieci

Pływanie dla niemowląt i małych dzieci
fot. Wodne Przedszkole Kubuś W sobotę 13 września na Basenie w Osiecznicy startuje kolejny cykl zajęć w wodzie przeznaczony dla niemowląt i małych dzieci. Organizatorem zajęć jest Wodne Przedszkole KUBUŚ, które organizuje zajęcia również na basenie w Jeleniej Górze, Karpaczu.
istotne.pl 0 wodne przedszkole kubuś

Reklama

Spotkania są prowadzone przez instruktorkę, która nauczy rodziców jak miło, bezpiecznie a zarazem zdrowo można spędzić czas ze swoją pociechą na basenie. Podczas zajęć każdemu dziecku w wodzie towarzyszy rodzic. To ćwiczenia oswajające ze środowiskiem wodnym, gimnastyka, wyrabianie nawyków służących podniesieniu bezpieczeństwa dziecka w wodzie. Jest to także budowanie bazy, która w późniejszym wieku będzie podstawą do nauki technik stylów pływackich.

Jeśli rodzic jest rozluźniony i przekonany do tej formy aktywności,jest duża szansa, że już od pierwszych chwil dziecko będzie się czuło komfortowo podczas zajęć w wodzie. Maluchy uczą się na spotkaniach m.in. poprawnego ułożenia ciała w pozycji na brzuchu i plecach, oddechu do wody, elementernych ruchów rąk i nóg oraz skoków do wody. Nie obejdzie się również bez śpiewania piosenek i znanych zabaw.

Ponadto takie zajęcia wspomagają rehabilitację dzieci z dysfunkcjami narządów ruchu, integrują dzieci niepełnosrawne ze zdrowymi zarówno fizycznie jak i umysłowo. Czas zajęć należy wykorzystać na zabawę z dzieckiem. Podczas wspólnych ćwiczeń budowana jest silna więź emocjonalna.
Każdy uczestnik otrzyma na pamiątkę zdjęcie podwodne.

Informacja i zapisy: tel. 530 997 553, e-mail: [email protected], www.wodneprzedszkole.pl