400 krzewów marihuany, 80 gramów suszu – jest akt oskarżenia przeciw dwóm 32-latkom

marihuana
fot. www.sxc.hu (atroszko) Pawłowi J. I Miłoszowi B., jeleniogórzanom, którzy w Wojciechowie założyli plantację konopi indyjskich, może grozić nawet do 15 lat więzienia.
istotne.pl 0 prokuratura, narkotyki, miasto jelenia góra

Reklama

Lwówecka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóch 32-letnim mieszkańcom Jeleniej Góry Pawłowi J. oraz Miłoszowi B. Obaj oskarżeni są o to, że wspólnie uprawiali konopie indyjskie, a J. odpowie również za posiadanie prawie 5,5 g haszyszu.

32-latkowie od lutego do czerwca br. prowadzili plantację marihuany w Wojciechowie, w budynku , który wcześniej zakupiła konkubina Pawła J. (za jego pieniądze). Następnie J. polecił jej, aby za darmo wynajęła tę nieruchomość... Miłoszowi B.

Na pierwszym piętrze posesji 32-latkowie stworzyli plantację marihuany z prawdziwego zdarzenia. Kiedy na teren posesji wkroczyli mundurowi z CBŚ i strażnicy graniczni, znaleźli tam prawie 400 krzewów konopi indyjskich oraz prawie 80 gramów suszu.

B. został tymczasowo aresztowany. Jak się okazało, był również poszukiwany listem gończym oraz europejskim nakazem aresztowania. Wobec J. Zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 14 tys. zł.

Obu mężczyznom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/ii

Reklama