Atrakcje Muzeum na święto ceramiki

logo-muzeum-ceramika
fot. Muzeum Ceramiki w Bolesławcu / KG Muzeum Ceramiki włącza się aktywnie w przygotowanie imprez organizowanych podczas BŚC. Z tej okazji zaprezentuje nową wystawę i różnego rodzaju warsztaty rzemiosł dawnych.
istotne.pl 0 muzeum ceramiki, święto ceramiki

Reklama

W sobotę 23 sierpnia o 18:00 w Dziale Historii Miasta przy ul. Kutuzowa nr 14 odbędzie się wernisaż wystawy jubileuszowej „50 lat Plenerów Ceramiczno-Rzeźbiarskich w Bolesławcu”. To niezwykła ekspozycja, stanowiąca próbę podsumowania tego niezwykle długiego i płodnego okresu artystycznej działalności artystów-ceramików w Bolesławcu.

Przez pół wieku istnienia plenerów ceramiczno-rzeźbiarskich w Bolesławcu gościło kilkuset artystów najwyższej klasy z całego świata. Impreza zmieniała rangę i zasięg, by z czasem zyskać miano plenerów międzynarodowych.

Kuratorem wystawy jest długoletnia komisarz bolesławieckich plenerów, wybitna artystka ceramik Krystyna Gay-Kutschenreiter. Ekspozycji towarzyszyć będzie katalog jubileuszowy, zawierający teksty o charakterze eseistycznym oraz krótkie biogramy artystów, którzy brali udział w plenerach.

Ponadto w czasie trwania Święta Ceramiki, w piątek i sobotę, Muzeum organizuje bezpłatne warsztaty rzemieślnicze. W ogrodzie Działu Ceramiki przy ul. Mickiewicza 13 odbywać się będą zajęcia ceramiczne, których tematem będzie wykonywanie makiety ratusza i kamienic bolesławieckiego Rynku. Na dziedzińcu Działu Historii Miasta przy ul. Kutuzowa przewidziano z kolei pokazy tworzenia biżuterii. Stanowisko warsztatowe Muzeum Ceramiki zostanie również rozstawione na bolesławieckim Rynku.

Dodatkowo w czasie Święta Ceramiki zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych Działu Historii Miasta oraz Działu Ceramiki, które będą czynne w środę i czwartek od 10.00 do 16.00, a od piątku do niedzieli od 10.00 do 18.00.

Reklama