Dariusz Kwaśniewski starostą bolesławieckim

dariusz-kwasniewski-starosta
fot. Krzysztof Gwizdała Głosowało 19 radnych. Kandydaturę Kwaśniewskiego poparło trzynastu.
istotne.pl 0 dariusz kwaśniewski, powiat bolesławiecki

Reklama

Zmiana dokonała się po tym, jak dotychczasowy starosta Cezary Przybylski zrezygnował z funkcji, ponieważ został wybrany na marszałka województwa dolnośląskiego. Kwaśniewski pełnił funkcję członka zarządu i był najbliższym współpracownikiem Przybylskiego.

Kandydaturę Kwaśniewskiego poparło trzynastu radnych, trzech głosowało przeciw, tyle samo wstrzymało się od głosu.

Dariusz Kwaśniewski związany jest ze starostwem od samego początku. Kilka lat temu pełnił funkcję naczelnika wydziału oświaty kultury i sportu.

Nowym starym wicestarostą został Stanisław Chwojnicki. 15 radnych głosowało za, 2 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

Komentarz prezydenta Bolesławca Piotra Romana:

Dobrze, że jest to osoba zorientowana, doświadczona. I – mam nadzieję – doprowadzi sprawy do końca. Ważna jest kwestia nowej perspektywy finansowej. Pytanie, jakie teraz Powiat przygotuje projekty. Stowarzyszeniu Obywatelski Dolny Śląsk [organizacji związanej z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem – przyp. „ii”] udało się wprowadzić do umowy koalicyjnej południową obwodnicę Bolesławca. Bardzo pomogliśmy bolesławieckim działaczom, więc liczymy na to, że Platforma Obywatelska ze swej strony wprowadzi budowę nowego mostu na Bobrze.

Mnie się ze starostą Przybylskim współpracowało lepiej, niż informowały o tym media. Dowodem na to jest chociażby przekazanie budynku przy ul. Armii Krajowej czy pieniądze, które przekazaliśmy na drogi powiatowe. Gdyby nie było współpracy, to takie rzeczy nie miałyby miejsca.

Wiem, że często postawa PO wynikała z zaleceń odgórnych – przyjaźń z ludźmi prezydenta Dutkiewicza nie była mile widziana. W tej chwili jest inaczej. Liczę na to, że będzie lepiej. Kompletnie zmieniła się sytuacja w Platformie. Jest nastawienie na współpracę ze wszystkimi, poza PiS-em, na Dolnym Śląsku. Taka atmosfera musi się przenieść na działaczy PO w Bolesławcu. Jestem dobrej myśli.

Dariusz KwaśniewskiDariusz Kwaśniewskifot. Krzysztof Gwizdała
fot. Krzysztof Gwizdała
fot. Krzysztof Gwizdała

(informacja: ii)

Reklama