Weź udział w biegu „Bobrową ścieżką”

Weź udział w biegu „Bobrową ścieżką”
fot. MOSiR Bolesławiec W programie m.in. bieg między mostami, bobrowe upominki oraz bobrowy spływ pontonowy.
istotne.pl bieg, mosir bolesławiec

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gmina Miejska Bolesławiec i Radio Wrocław zapraszają na otwarcie trasy biegowej „Bobrowa ścieżka”, które będzie mieć miejsce w niedzielę, 21 września, przy bolesławieckim wiadukcie. Program poniżej:

  • 13:00 – otwarcie trasy biegowej „Bobrowa ścieżka”
  • 13:15 – I Bolesławiecki Bieg Między Mostami (na każdego uczestnika czeka na mecie miła niespodzianka od Radia Wrocław)
  • 14:00 – Bieg Krasnala
  • 14:15 – bobrowe upominki (losowanie nagród, m.in. tabletu)
  • 14:30 – ceremonia dekoracji
  • 15:00 – bobrowy spływ pontonowy.
PlakatPlakatfot. MOSiR Bolesławiec

Organizatorzy o ścieżce:

Twoja biegowa przygoda w nadbobrzańskiej przestrzeni zaczyna się przy 8 przęśle wiaduktu. Przed Tobą 4321 m. START! Podążaj wzdłuż wiaduktu. Kiedy dotrzesz do rzeki, skręć w lewo. Dalej brzegiem. Po prawej woda, po lewej łąka, a nad Tobą most (ul. Zgorzelecka). Jeszcze parę kroków i Bulwar, przy którego końcu usłyszysz szum, to Bóbr spływa kaskadą, a Ty biegniesz prosto.

Za zakolem rzeki czeka Cię wspinaczka. Po pokonaniu 15 schodków przez kładkę dotrzesz do basenów. Lekki skręt w prawo i betonową alejką do rozwidlenia. Tu znowu w prawo do rzeki. Teraz zgodnie z nurtem. Zanim dotrzesz do mostu (ul. Zgorzelecka), uważaj na bobry!!! Dalej ścieżka doprowadzi Cię do wiaduktu i kolejnego mostu (ul. Mostowa). Przez most przeprawisz się na drugą stronę Bobru.

Dalej ścieżka poprowadzi Cię pod mostem, brzegiem do wiaduktu. Przy bolesławieckiej perełce skręć w lewo i jesteś na ostatniej prostej. Twoja przygoda kończy się w miejscu, w którym się zaczęła... A może jeszcze raz?

Szczegóły na stronie MOSiR-u.

MOSiR Bolesławiec/ii