Kto nie płaci Małkowskiemu?

Kto nie płaci Małkowskiemu?
fot. Krzysztof Gwizdała „Kto zaś nie płaci, tego nie lubimy lub wręcz atakujemy” – napisał na blogu Maciej Małkowski po lekturze naszego felietonu „Pastowani prezydenci…”. Czy to wyraz jego doświadczeń?
istotne.pl wybory, polityka, maciej małkowski, miasto

Maciejowi Małkowskiemu (radnemu powiatowemu) nie spodobał się wczorajszy felieton Grażyny Hanaf. Uznał, że jeden z akapitów jest atakiem na niego. Na blogu zastanawiał się, za co spotkała go krytyka. Jedynym wnioskiem, do jakiego doszedł, były pieniądze. Uznał, że za sympatię należy płacić, a jeśli się nie płaci, jest się atakowanym.

Sprawdziliśmy, jak wygląda to stwierdzenie w przypadku postępowania samego Małkowskiego. W latach 2007-2010, gdy był m.in. wiceprezydentem miasta, zarobił ponad 355 tys. zł. W mediach lub internecie ani razu nie krytykował wówczas spraw związanych z miastem.

W grudniu 2010 roku Małkowski stracił stanowisko wiceprezydenta. Przez ostatnie niecałe dwa lata z Urzędu Miasta nie dostał ani złotówki, wzrosła za to liczba problemów, które radny zaczął opisywać. Do dzisiaj uzbierało się szesnaście – wychodzi jedna sprawa na półtora miesiąca.

W naszym felietonie skrytykowaliśmy jedynie działania publiczne radnego powiatu i byłego wiceprezydenta. Maciej Małkowski oburzony za to, że go skrytykowano, zarzucił nam coś, co on sam robi od momentu, kiedy na jego konto przestała wpływać pensja z Urzędu Miasta.

Maciej Małkowski w latach 2007-2010 pracował w Urzędzie Miasta i zarobił ponad 355 tys. zł. Nie krytykował wtedy w mediach lub internecie spraw związanych z miastem. W ostatnich niecałych dwóch latach nie otrzymał z Urzędu Miasta ani złotówki, za to aż do 16 spraw odniósł się krytycznie.Maciej Małkowski w latach 2007-2010 pracował w Urzędzie Miasta i zarobił ponad 355 tys. zł. Nie krytykował wtedy w mediach lub internecie spraw związanych z miastem. W ostatnich niecałych dwóch latach nie otrzymał z Urzędu Miasta ani złotówki, za to aż do 16 spraw odniósł się krytycznie.fot. KG

(informacja: KG)