Zatrzymani mężczyźni za kradzież i pobicie

Zatrzymani mężczyźni za kradzież i pobicie
fot. KPP Bolesławiec Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy kradli elementy mocujące kołpaki kół i pobili mężczyznę.
istotne.pl policja, kradzież, pobicie

Do zdarzenia doszło w środę przed południem na jednym z parkingów w centrum miasta. Właściciel pojazdu zauważył, że nieznany mężczyzna odkręca elementy mocujące kołpaki z kół jego samochodu. Właściciel samochodu podszedł do osoby stojącej przy jego pojeździe i zażądał oddania jego własności. Mężczyzna uprzedził złodzieja, że właśnie dzwoni na policję. Wówczas podejrzany wsiadł do zaparkowanego w pobliżu samochodu i razem z kierowcą odjechał. Po chwili, gdy pokrzywdzony czekał na patrol policji, podeszli do niego ci sami dwaj mężczyźni i kopiąc go przewrócili na ziemię a następnie uciekli. Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Na jednej z pobliskich ulic zatrzymali osoby odpowiadające opisowi napastników.

Podejrzani to mężczyźni w wieku 19 lat, mieszkańcy gminy Nowogrodziec i Warta Bolesławiecka. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani kradli elementy kołpaków, bo potrzebne im były do samochodu, którym się poruszali.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za pobicie i kradzież, grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(informacja: KPP Bolesławiec)