Uczyli dzieci poprzez zabawę

Komisarz Lew i dzieci
fot. KPP Lubin Po raz drugi policjanci i Galeria Cuprum Arena przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji: miasteczko ruchu drogowego, prelekcje, konkursy z wiedzy o bezpieczeństwie i wiele innych ciekawostek. Wszystko to w ramach akcji „Bezpieczne powroty do szkoły”.
istotne.pl 0 policja, akcja, komisarz lew, miasto lubin

Reklama

W dniach 11-12 września lubińscy policjanci zorganizowali razem z Galerią Cuprum Arena działania profilaktyczno-edukacyjne. Podczas akcji odbyły się zajęcia teoretyczne oraz praktyczne dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu lubińskiego, obejmujące naukę przepisów ruchu drogowego, podstawowe zasady zachowania na drodze, a także bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu w praktyce.

Na tę okazję z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wypożyczone zostało miasteczko ruchu drogowego. – Młodzież uczestnicząca w naszych działaniach nie tylko miała możliwość zapoznania się z przepisami, ale przede wszystkim mogła zastosować je w praktyce – mówią mundurowi. – Każde dziecko otrzymało odblask oraz inne atrakcyjne nagrody. Dzieci przez chwilę mogły się poczuć jak stróże prawa, siadając za kierownicą policyjnego motocykla i radiowozu.

Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych była maskotka policyjna Komisarz Lew.

KPP Lubin/ii

Reklama