Sukcesy świętoszowskich pancerniaków w Mistrzostwach WP w Biegu na Orientację

Pancerniacy
fot. 10 Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie W dniach 7–10 września w okolicach Poznania odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w Biegu na Orientację. Organizatorem zawodów była 31 Baza Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach.
istotne.pl 183 wojsko, 10bkpanc, bieg na orientację

10 Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie: – Reprezentacja 11DKPanc to 10 żołnierzy 10BKPanc wzmocnionych 5 zawodnikami pozostałych jednostek Czarnej Dywizji, co pokazuje siłę orientalistów z naszej jednostki.

Pierwszy dzień mistrzostw rozpoczął bieg sprinterski na terenie jednostki wojskowej w Krzesinach, w którym żołnierze JW2399 ze Świętoszowa reprezentujący 11 DKPanc zajmowali następujące miejsca:

• mężczyźni powyżej 45 lat
    • 1 miejsce – st. chor. sztab. Mariusz Plesiński.

Drugi dzień mistrzostw odbywał się już w lesie w miejscowości Pławno koło Poznania, gdzie został rozegrany skrócony bieg klasyczny. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na kategorię mężczyzn do 35 lat. Pierwszy raz w historii trzy pierwsze miejsca zajęli żołnierze jednej dywizji, co więcej, jednej jednostki – 10BKPanc w składzie 11DKPanc.

• 8 miejsce – st. szer. Mariusz Sitnicki;

Dzień trzeci to dzień sztafet, w którym największych emocji dostarczyła sztafeta weterańska, która po pierwszej zmianie (st. szer. Mariusz Sitnicki) zajmowała 6 miejsce. Drugą zmianę pobiegł st. chor. sztab. Mariusz Plesiński, który zaczął odrabiać stratę do lidera, wyprowadzając sztafetę na 2 miejsce.

Na kolejną, trzecią zmianę wybiegł kpr. Paweł Golinowski, który przybiegł na 1 miejscu z przewagą 1’25” nad Marynarką Wojenną. Ostatnim zmieniającym był ppor. Dariusz Konarczak (17 BZ Międzyrzecz). Uległ on goniącemu go byłemu reprezentantowi wojskowych mistrzostw świata mł. chor. mar. Marcinowi Richertowi, ostatecznie przegrywając 1 miejsce 5 sekundami.