Prezentowane są prace studentów ASP

Prezentowane są prace studentów ASP
fot. B.org "Nim opadną dymy. Ceramika młodych 2005" to tytuł najnowszej wystawy, którą można oglądać w Muzeum Ceramiki przy ul. Mickiewicza. Ekspozycja przygotowana przez wrocławską Akademię Sztuk Pięknych prezentuje prace studentów II Pracowni Ceramiki Artystycznej na Wydziale Ceramiki i Szkła, powstałe w latach 2004-2005.
istotne.pl ceramika, wystawa, muzeum ceramiki, rzeźbiarstwo

"Ekspozycja uderza różnorodnością poszukiwań, źródeł inspiracji, wreszcie podejścia do ceramicznego tworzywa. Jest także pretekstem do rozważań nad istnieniem Wrocławskiej Szkoły Ceramiki, zjawiska, które od lat wyróżnia swoim poziomem i specyfiką tamtejszą Akademię od innych tego typu uczelni" mówi Katarzyna Żak z Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

Wysoki poziom prezentowanych prac to efekt współdziałania talentu i wrażliwości młodych twórców z doświadczeniem i osobowością artystów – wykładowców: prof. Grażyny Płocicy, Gabriela Palowskiego, który jest autorem aranżacji ekspozycji oraz Doroty Cychowskiej.

Brak opisuBrak opisufot. B.org

"Po raz kolejny w salach muzeum można zobaczyć, że ceramiczne tworzywo stwarza ogromne możliwości wypowiedzi, balansując między rzeźbą, malarstwem a nawet architekturą" tłumaczy Katarzyna Żak.

Muzeum Ceramiki jest po Galerii Zamkowej w Lubinie kolejnym miejscem prezentacji młodych ceramików. Wystawa czynna będzie do 12 sierpnia i zakończy ją w tym dniu uroczyste spotkanie z autorami prac.