Kolejne nielegalne salony gier zlikwidowane. W listopadzie przechwycono aż 46 urządzeń

Automaty do gier
fot. KPP Bolesławiec KAS przypomina, że za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz sankcji karnych w postaci kary grzywny, kary pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tych kar łącznie, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.
istotne.pl 183 hazard

Reklama

Wygląda na to, że nielegalny hazard wciąż ma się bardzo dobrze w naszym województwie. Krajowa Administracja Skarbowa wkroczyła do kolejnych nielegalnych salonów gier. Działania kontrolne prowadzone były m.in. w Oławie, Jeleniej Górze, Wrocławiu, Strzelinie i Twardogórze.

KAS:

46 nielegalnych automatów do gier hazardowych zatrzymano na terenie województwa dolnośląskiego w listopadzie br.

– 456 sztuk zabezpieczonych urządzeń do nielegalnych gier hazardowych to efekty działań funkcjonariuszy dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej w okresie 11 miesięcy 2020 roku – mówi Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina:

Urządzanie gier na automatach dozwolone jest w kasynach gry na podstawie udzielonej koncesji oraz przez podmioty wykonujące monopol państwa. Za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz sankcji karnych w postaci kary grzywny, kary pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tych kar łącznie, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

Taką karę pieniężną można nałożyć nie tylko na właściciela nielegalnych automatów, ale także osobę, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są automaty.

– Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych jest regulowane i nadzorowane przez państwo – jako szczególnie wrażliwe ze względów społecznych i ekonomicznych, niosące realne zagrożenie uzależnienia od hazardu – dodaje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

(Zdjęcie nagłówkowe: archiwum).

Reklama