ZOZ Bolesławiec: nowy punkt wymazowy w Jeleniej Górze otwarty

Kamil Barczyk
fot. istotne.pl Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu otwiera w Jeleniej Górze nowy punkt poboru wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2.
istotne.pl 183 kamil barczyk, koronawirus

Reklama

Z jeleniogórskiego punktu korzystać będą mogli wszyscy – bez względu na adres zameldowania. Punkt czynny jest od piątku, 9 kwietnia przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 12. Będzie działał:

  • od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 14.00;
  • w soboty i niedziele, od 9.00 do 12.00.

Kamil Barczyk, dyrektor ZOZ w Bolesławcu:

Otwieramy nowy punkt, aby pacjenci szybko, bez czekania w kolejkach mieli możliwość poddania się badaniu i w ciągu 24 godzin otrzymali wynik elektronicznie. System ten bardzo dobrze sprawdza się w Bolesławcu. Zapotrzebowanie jest ogromne. Mnóstwo pacjentów przyjeżdża do Bolesławca z odległych miejscowości.

I dodaje:

Zwiększenie dostępności do punktów wymazowych ma ogromne znaczenie dla zdrowia publicznego. Osoba badana szybko pozna wynik. W przypadku potwierdzenia zakażenia COVID-19 sprawą zasadniczą jest szybkie zdiagnozowanie i odseparowanie chorego od zdrowej części populacji.

ZOZ: – Uruchomienie punktu wymazowego w Jeleniej Górze znacznie poprawi komfort obsługi dla osób, które w najbliższym czasie planują wyjazd za granicę i koniecznie potrzebują aktualnego wyniku testu.

Reklama