Po alkoholu przyjechał passatem do komendy. Chciał sprawdzić, czy… jest już trzeźwy

Po alkoholu przyjechał passatem do komendy. Chciał sprawdzić, czy… jest już trzeźwy
fot. KPP Lwówek Śląski 43-letniemu mężczyźnie grozić może kara aresztu lub grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów.
istotne.pl 183 alkohol, policja

Reklama

Do zdarzenia doszło w Niedzielę Wielkanocną. – 43-latek z powiatu lwóweckiego, nie będąc pewnym, czy już wytrzeźwiał, chciał sprawdzić swój stan trzeźwości, korzystając z alkomatu znajdującego się w komendzie policji w Lwówku Śląskim. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że do komendy przyjechał samochodem – informuje Olga Łukaszewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

I dodaje:

Badanie wykazało, iż 43-latek nadal jest nietrzeźwy. W związku z tym, że pod Komendę przyjechał samochodem, dalsze czynności z mężczyzną wykonali funkcjonariusze Ruchu Drogowego. Po ponownym przebadaniu mężczyzny wynik wskazywał 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Efekt? 43-latek opuścił jednostkę policji bez prawa jazdy. Mało tego, toczy się wobec niego sprawa prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu może kara aresztu lub grzywny, a także zakaz prowadzenia pojazdów.

Rzeczniczka:

Przypadek ten należy traktować jako przestrogę: jeżeli nie masz pewności, czy jesteś trzeźwy, przyjdź do Komendy pieszo lub poproś kogoś o podwiezienie.

 

Reklama