Pancerniak Paweł Sawicki wicemistrzem Polski w kulturystyce

Paweł Sawicki
fot. 10 Brygada Kawalerii Pancernej w Świętoszowie 29 i 30 sierpnia odbyły się coroczne Mistrzostwa Polski w kulturystyce oraz eliminacje do mistrzostw Europy federacji IFBB. Żołnierz ze świętoszowskiej jednostki zajął drugie miejsce.
istotne.pl 183 wojsko, 10bkpanc, kulturystyka, paweł sawicki

St. szer. Paweł Sawicki z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie:

Byłem gotowy na start już w marcu, lecz przez pandemię koronawirusa starty zostały odwołane. Ważyłem wtedy 105,5 kg. Przygotowania zamieniłem na budowanie masy i na mistrzostwa Polski wniosłem 115 kg.

Startowałem w kategorii superciężkiej, gdzie udało mi się wywalczyć tytuł wicemistrza Polski na zawodach w Kielcach. Wczoraj odbyły się ogólnopolskie zawody w kulturystyce, gdzie ponownie zająłem 2 miejsce i srebrny medal, przegrywając z tegorocznym mistrzem Polski Adrianem Konieczyńskim, któremu uległem tydzień temu na zawodach w Kielcach.

I dodaje:

Teraz szykuję się do startu na prestiżowych zawodach FIVE, które odbędą się w Warszawie już 18 września. Tam chcę pokazać się z najlepszej strony, jakiej tylko potrafię. Następnie 3 października chcę walczyć o złoty medal w kategorii Mistrzostwa Służb Mundurowych, gdzie jestem wicemistrzem.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!