materiał promocyjny

Wirtualne biuro – czy znasz takie rozwiązanie biznesowe?

Wieżowce w Centrum Warszawy
fot. istotne.pl Wirtualne biuro to nowoczesne rozwiązanie biznesowe polegające na wynajmie współdzielonym zarówno lokalu siedziby firmy, jak i adresu na siedzibę. Adres taki to adres wpisywany do KRS, CEiDG, ale również działa jako adres do korespondencji, odbioru paczek kurierskich czy adres na wizytówki, strony www lub do regulaminów.
istotne.pl 1 biuro, biznes, miasto jelenia góra

Reklama

Adres do rejestracji spółki, czyli adres na siedzibę

Siedziba firmy to sprawa dużo bardziej poważna niż wydaje się początkującym przedsiębiorcom. Wszelkie zagadnienia związane z przepisami prawnymi kształtującymi definicję siedziby firmy dobrze znane są właścicielom biur wirtualnych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na warszawskie wirtualne biura – biurowirtualnewarszawa.pl

Jak wynika ze strony internetowej warszawskich biur wirtualnych, siedziba firmy to przede wszystkim realne pomieszczenia złożone najczęściej z sekretariatu oraz salek konferencyjnych, zwanych salami na spotkania. Lokal wirtualnego biura przystosowany do pełnienia roli siedziby można, po podpisaniu odpowiedniej umowy, wpisywać jako adres siedziby do rejestru KRS czy CEiDG. Nie ma znaczenia jaki podmiot prawny zamierzamy założyć. Wirtualne biura świetnie nadają się jako adres do rejestracji spółki, działalności gospodarczej, dowolnego typu firmy, ale także jako adres do rejestracji fundacji czy stowarzyszenia. Podmiot gospodarczy może być też podmiotem w pełni już działającym i szukającym adresu do zmiany siedziby w KRS.

Centrum Warszawy, dzielnica Śródmieście – czy warto tam mieć siedzibę ?

W Warszawie działa bardzo dużo prężnie funkcjonujących biur wirtualnych. Jest wśród nich spora konkurencja, dzięki czemu ceny są naprawdę niskie.

Nawet jeśli zarząd spółki lub jej właściciele pochodzą z innych rejonów Polski to nic nie stoi na przeszkodzie, by w akcie założycielskim spółki wpisać, że siedzibą spółki jest Warszawa. Spółka czy inny podmiot wpisywany do KRS jest zazwyczaj odrębną osobą prawną, dzięki czemu jego siedziba może być utworzona właśnie w stolicy Polski.

Warszawa oferuje rozpoznawalne w całym kraju adresy, jak chociażby Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska czy Świętokrzyska. Centrum Warszawy to dzielnica Śródmieście. W dzielnicy tej znajduje się cała masa bardzo wysokich biurowców, jak chociażby Varso Tower, Warsaw Spire, Warsaw Trade Tower, Skyliner, Q22 czy Rondo 1.

Kolejne drapacze chmur są w budowie. Śródmieście to także przedwojenne, zabytkowe kamienice. W takim otoczeniu funkcjonują właśnie warszawskie wirtualne biura i jest to wymarzone miejsce do założenia siedziby firmy, wpływające na jej postrzeganie wśród kontrahentów. Wpisując siedzibę spółki do KRS pamiętaj, że zmiana siedziby będzie praktycznie niemożliwa w przyszłości, ponieważ każda zmiana siedziby to spadek wiarygodności spółki, opłata do KRS, wypełnianie druków KRS, oczekiwanie na zmianę w KRS i finalnie powiadomienie wszystkich kontrahentów o innych danych do faktury. Sugerujemy więc, by jako siedzibę wybierać wirtualne biuro a nie magazyn, halę produkcyjną czy biuro realne, gdyż te nieruchomości mogą być raz potrzebne spółce a innym razem niekoniecznie. Warto więc oddzielić siedzibę od bieżących spraw spółki i mieć adres siedziby na lata. W tym celu pamiętaj o wyborze biura wirtualnego, które ma długą historię swojej działalności oraz posiada lokal kupiony na własność.

Reklama