Poznaj 3 sprawdzone dozowniki do mydła

Poznaj 3 sprawdzone dozowniki do mydła
fot. calde.pl Mydło to jeden z podstawowych środków myjących, bez którego trudno dziś wyobrazić sobie łazienkę. Różne jego postacie można spotkać zarówno w przestrzeniach domowych, jak i w łazienkach użyteczności publicznej.
istotne.pl czystość, łazienka

Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny rodzaj mydła do swojej łazienki, poznaj wady i zalety poszczególnych dozowników do mydła. Gwarantujemy, że dzięki naszym radom wybierzesz rodzaj dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb!

Firma Tork to jeden z najpopularniejszych producentów środków higienicznych

Zakup dozownika do mydła w sklepie higienicznym wiąże się nie tylko z koniecznością wyboru idealnego systemu dozowania i pojemności, ale również marki. Warto w tym przypadku postawić na sprawdzonego producenta, którego dozowniki od lat cieszą się doskonałą opinią. Idealnym przykładem jest znana na całym świecie marka Tork, której produkty można spotkać nie tylko w łazienkach przestrzeni publicznej, ale również w gastronomii, lokalach usługowych i zakładach pracy. Miliony użytkowników nie może się mylić, dlatego jako cel swojego zakupu warto obrać właśnie markę Tork.

Dozownik do mydła z przyciskiem

Tradycyjne dozowniki do mydła z przyciskiem są bardzo często spotykane w wielu łazienkach. Ze względu na wysoką dostępność ich obsługa nie stanowi żadnego problemu nawet dla dzieci i seniorów. Wystarczy podstawić dłonie pod dozownik i nacisnąć przycisk, a odpowiednia do namydlenia dłoni dawka mydła wydostanie się na zewnątrz. Rozwiązanie to jest praktyczne oraz wygodne, jednak specjaliści wciąż apelują, że nie należy do najbardziej higienicznych.

Dozownik do mydła z przyciskiem użytkowany w łazienkach o wysokim natężeniu ruchu naraża użytkowników na powstawanie krzyżowych zakażeń bakteryjnych. Fakt ten jest związany z potrzebą dotknięcia dozownika w celu pobrania odpowiedniej dawki mydła. Stopniowo rozwiązanie to zastępuje się bardziej zaawansowanymi urządzeniami dostępnymi w sklepach higienicznych.

Łokciowy dozownik do mydła

Łokciowe dozowniki do mydła marki Tork stosunkowo często można spotkać w placówkach medycznych, prywatnych gabinetach lekarskich, zabiegowych, kosmetycznych, stomatologicznych lub salonach masażu, a także w zakładach przetwórstwa spożywczego i w gastronomii. Co świadczy o tak dużym sukcesie tego typu podajników? Przede wszystkim przemyślane rozwiązanie, które eliminuje ryzyko zakażeń przenoszonych przez brudne dłonie. Łokciowy dozownik do mydła wyposażony jest w specjalną dźwignię, którą jak sama nazwa wskazuje, obsługuje się łokciem. Pozwala to uniknąć bezpośredniego kontaktu dłoni z urządzeniem, a jak wiadomo, to właśnie na nich przenosi się najwięcej szkodliwych drobnoustrojów.

Automatyczny dozownik do mydła

Automatyczne dozowniki do mydła Tork zostały wyposażone we wbudowany sensor ruchu na podczerwień, który umożliwia bezdotykowe dozowanie mydła. Wystarczy podstawić dłonie pod urządzenie, a odpowiednia dawka mydła samoistnie wydostanie się z dozownika. Rozwiązanie to jest więc obecnie najbardziej higieniczną propozycją dostępną na rynku, ponieważ całkowicie eliminuje ryzyko powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych. Jeśli szukasz w sklepie higienicznym najnowszych rozwiązań marki Tork, to właśnie ta propozycja jest dla Ciebie.

tekst zlecony