Bolesławiecka policja: Nie będzie tolerancji dla osób, które świadomie łamią przepisy

Bolesławiecka policja: Nie będzie tolerancji dla osób, które świadomie łamią przepisy
fot. KPP Bolesławiec Mundurowi: – Wprowadzenie na terenie całego kraju „żółtej strefy” oznacza wprowadzenie nakazów i obostrzeń koniecznych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.
istotne.pl policja, koronawirus

Od 10 października na terenie całej Polski wprowadzone zostały nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Bolesławieccy policjanci oraz funkcjonariusze z Legnicy, pełniący służbę na terenie naszego powiatu jako siły wsparcia, sprawdzają, czy mieszkańcy przestrzegają zaleceń i stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Policjanci patrolują tereny miejskie i wiejskie, ulice i sklepy oraz wiele innych miejsc publicznych. Mundurowi kontrolują miejsca, gdzie może przebywać wiele osób. Ponownie z radiowozów mieszkańcy usłyszą komunikaty dotyczące zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii koronawirusa.

Funkcjonariusze reagują na przypadki naruszenia prawa. W sobotę na terenie powiatu bolesławieckiego policjanci skontrolowali 12 punktów handlowych, 31 pojazdów i ponad 40 osób, aby sprawdzić, czy mieszkańcy przestrzegają zaostrzonych przepisów.

KPP Bolesławiec:

Najważniejsze, aby wszyscy pamiętali, że tylko wspólnymi siłami możemy ochronić życie i zdrowie. Konieczne jest zachowanie dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk. Swoją troskę o innych możemy pokazać poprzez osłanianie usta i nosa, co chroni nas i innych przed rozprzestrzenianiem się wirusa.

Policjanci będą przypominać o obowiązujących przepisach i uświadamiać, że lekceważenie obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. Funkcjonariusze: – Chrońmy seniorów, którzy są w grupie podwyższonego ryzyka. Zadbajmy o osoby starsze i samotne będące w naszym najbliższym otoczeniu. Aby unikały kontaktu z innymi, warto zapytać, czy nie potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub odebraniu leków z apteki.

Policja:

Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

I dodaje:

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy, jakie będą konsekwencje takiej kontroli.