Bolesławiecki szpital z odezwą do koronasceptyków. „Przeraża nas to...”

Bolesławiecki szpital z odezwą do koronasceptyków. „Przeraża nas to...”
fot. ZOZ Bolesławiec Na facebookowym profilu Zespołu Opieki Zdrowotnej pojawił się wpis załogi oddziału intensywnej terapii.
istotne.pl szpital powiatowy, koronawirus

Jak czytamy na facebookowym profilu szpitala powiatowego w Bolesławcu:

Załoga OIT Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu pozdrawia wszystkich koronasceptyków.

Drodzy nasi przyszli pacjenci, taka sobie ciekawostka... chcieliśmy Was poinformować, że jesteśmy tacy jak Wy. Pielęgniarki, lekarze, ratownicy medyczni... Lubimy, kiedy jest nam wygodnie, lubimy nasze kolorowe mundurki z bawełny, w których wygodnie się pracuje. Lubimy rozmawiać z naszymi pacjentami i wiemy, że jest im łatwiej, kiedy mogą patrzeć na nasze ruszające się usta. Lubimy napić się wody, kiedy chce nam się pić, i nawet zjeść ciastko dla przyjemności ;)

A teraz jest tak, jak na zdjęciu. Nie jest przyjemnie, nie jest wygodnie, nie jest szybko, bo dużo bardziej i dużo szybciej się męczymy i wyobraźcie sobie, że nie robimy tego dla przyjemności. Nie jara nas to, nie sprawia, że się cieszymy na myśl o pracy!

A co ważniejsze, przeraża nas to, co widzimy. Przeraża nas to, że nie nosicie masek, że nie zachowujecie dystansu, że nie wierzycie w to, że chorzy są i do nas trafiają. Martwimy się tym, ze Wy się nie martwicie…

Załoga OIT z odezwą do koronasceptyków