Radni przeciwni płotowi przy Wiadukt Plaza. „Gdzie ma się podziać młodzież?”

Ogrodzenie skateparku
fot. istotne.pl Głos w sprawie ogrodzenia skateparku przy Wiadukt Plaza w Bolesławcu zabrała Młodzieżowa Rada Miasta Bolesławiec.
istotne.pl 183 wiadukt plaza

Reklama

Młodzieżowa Rada Miasta Bolesławiec opublikowała na swoim profilu facebookowym wpis dotyczący ogrodzenia przy Wiadukt Plaza w Bolesławcu:

W ciągu kilku ostatnich dni mogliśmy zauważyć, że na Bolesławieckim Skateparku został założony płot. Nasuwa nam się pytanie: płot przed kim?

Od samego początku istnienia tego miejsca władze miasta budowały go z myślą o młodzieży. Skatepark, pumptrack oraz ścianki wspinaczkowe do dzisiaj spełniają swoje zadanie i jesteśmy dumni z naszej młodzieży, że ten piękny obiekt nie został zdewastowany, obmalowany i zapuszczony. Odkąd pamiętamy, młodzież boryka się z problemem, który władzom Bolesławca chyba jest trudno rozwiązać... Brakuje nam miejsca, w którym możemy się spotkać, spędzić wspólnie wieczór czy zorganizować kameralną imprezę. Na ścieżce Bobrowej mamy tyle ławek, że bylibyśmy je w stanie policzyć na palcach rąk, nasza wiata jest już postarzała i mocno zniszczona, w dodatku dookoła niej mieszkają ludzie, którzy co chwile wzywają służby ze względu na zakłócanie ciszy nocnej.

Panie Prezydencie, Państwo Radni! Gdzie ma się podziać młodzież?

Powodem zamknięcia skateparku były butelki, tylko nie zaznaczyliście tego, że śmieci były ze względu na pełne kosze a nie brudną młodzież. Założyliście płot, który kosztował więcej, niż 5 dużych kontenerów na śmieci i ich utrzymanie. Każdy z Państwa był młody i chyba już zapomniał, że oprócz nauki i samych sukcesów potrzebujemy czasu wolnego, trochę rozluźnienia i zapomnienia o codziennych problemach. Szkoda, że nikt o tym nie pomyślał.

Przypomnijmy. Prezydent Bolesławca w czasie listopadowej sesji Rady Miasta powiedział z przekąsem, że jest duże zainteresowanie terenem Wiadukt Plaza. I dodał, że 16 listopada dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji poinformował go, że w czasie sprzątania wspomnianego obiektu zebrano... 150 sztuk butelek po wódce, 280 butelek po piwie i 102 puszki.

Taka ilość śmieci pojawiła się na Wiadukt Plaza w ciągu około dwóch dób. Doszło też do aktów dewastacji.

Jak to się stało?

Teren przy wiadukcie w dobie pandemii i obostrzeń stał się popularną miejscówką, gdzie urządza się różnego rodzaju imprezy okolicznościowe: urodziny, imieniny itp. Policja otrzymała nawet sygnał, że na Wiadukt Plaza ma się odbyć impreza urodzinowa na sto osób.

Efekt? Obiekt został – na razie częściowo – ogrodzony. Jak poinformował nas Paweł Dul, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bolesławcu, inwestycja nie jest jeszcze zakończona. (Ogrodzenie ma być gotowe do 22 grudnia). Koszt zadania to 92 tys. zł.

Zimą skatepark będzie otwarty od 6:00 do 22:00. Latem ma być dłużej. A jeśli okaże się, że nikt już tam nie spożywa alkoholu, bramki będą otwarte całą noc. Co więcej, w przyszłym roku ma się tam pojawić monitoring.

Co Wy na to?

Reklama