Akcja straży pożarnej w Zabłociu. Jedna osoba podtruła się czadem

Akcja straży pożarnej w Zabłociu. Jedna osoba podtruła się czadem
fot. istotne.pl Osobą poszkodowaną zajął się zespół ratownictwa medycznego.
istotne.pl 183 straż pożarna, milików, zabłocie

Reklama

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 21 marca. Strażacy ochotnicy z Nowogrodźca:

Alarm! […] godz. 16. Podczas wręczania ulotki w jednym z domów mieszkalnych na terenie Zabłocia mieszkańcy poinformowali nas o zadymieniu w budynku. Po wejściu zastano zadymione pomieszczenia, detektor tlenku węgla wskazał wartości przekraczającej normy kilkukrotnie!

W wywiadzie ustalono, że dwie osoby, które zamieszkują budynek, przebywały w tej strefie od kilku godzin. Wezwano ZRM.

I dodają:

Podczas prowadzonych działań związanych z wygaszeniem paleniska w piecu oraz sprawdzeniem przewodu kominowego jedna z osób dużo gorzej się poczuła. Ogólne objawy potwierdzały zatrucie tlenkiem węgla, tj. osłabienie organizmu, senność, zawroty głowy oraz nudności. Zastosowano tlenoterapię. Na miejsce rutynowo zadysponowano jeden zastęp z JRG Bolesławiec.

Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego osobę poszkodowaną przekazano. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był niedrożny przewód kominowy. Działania zakończono na przewietrzeniu budynku.

Tego samego dnia nowogrodzieccy druhowie interweniowali również w Milikowie:

[…] o godzinie 21, alarmowo do Milikowa, zgłoszenie: alarm czujnika gazu. Po przyjeździe na miejsce zarządzono ewakuację budynku, łącznie 9 osób, zakręcono zawór gazowy oraz odłączono zasilanie w energię elektryczną.

Na miejsce przybył zastęp z JRG Bolesławiec ze specjalistycznym detektorem wielogazowym, który nie wskazał żadnych podwyższonych wartości. Działania zakończono na protokolarnym zaleceniem nieużywania instalacji gazowej do czasu sprawdzenie przez wykwalikowaną w tej dziedzinie osobę.

 

Reklama