Oszust kradnący „na policjanta” zatrzymany. Wyłudził od kobiety 40 tys. zł i biżuterię

Oszust kradnący „na policjanta” zatrzymany. Wyłudził od kobiety 40 tys. zł i biżuterię
fot. KWP Wrocław 30-letniemu mężczyźnie grozić może kara od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, oszust

Reklama

Wrocławscy kryminalni we współpracy z mundurowymi z Łodzi i z KMP we Wrocławiu zatrzymali 30-letniego Ślązaka podejrzanego o oszustwo. – Jak wynika z ustaleń przeprowadzonych przez policjantów, mężczyzna odebrał od mieszkanki Wrocławia pieniądze w kwocie 40 tys. zł oraz złotą biżuterię o wartości 15 tys. zł. Kobieta była przekonana, że bierze udział w działaniach policyjnych – wyjaśnia podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

I dodaje: – Okazało się, że wcześniej nieustalona osoba, kontaktując się telefonicznie i podszywając się pod funkcjonariusza policji, wprowadziła pokrzywdzoną celowo w błąd, informując o prowadzonej przez Policję akcji, oraz zobowiązała kobietę do przekazania kosztowności i gotówki.

Sąd tymczasowo aresztował 30-latka na trzy miesiące. Podejrzanemu grozić może kara od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat więzienia.

Mundurowi:

Policjanci kolejny raz apelują i przypominają, że NIGDY nie proszą o jakiekolwiek pieniądze oraz wpłacanie środków finansowych na określone konta. Funkcjonariusze NIGDY nie odbierają żadnych kosztowności ani też nie żądają zaciągania zobowiązań finansowych (kredyty, pożyczki).

Jeśli ktoś wymaga od nas takich działań – jest OSZUSTEM! W takim przypadku należy natychmiast powiadomić o wszystkim Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Reklama