Majowy weekend: 6 kierowców na podwójnym gazie, w tym posiadacz TRZECH zakazów

Majowy weekend: 6 kierowców na podwójnym gazie, w tym posiadacz TRZECH zakazów
fot. KPP Bolesławiec Mundurowi: Alkohol to przyczyna wielu tragicznych zdarzeń na drodze. Bolesławieccy policjanci apelują do kierowców: PIŁEŚ? NIE JEDŹ!!!
istotne.pl 183 policja

Reklama

1 maja, w godzinach popołudniowych, bolesławiecka drogówka zatrzymała 46-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego, który stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Badany miał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, wieczorem, zatrzymany został 44-latek z gminy Warta Bolesławiecka, kierowca był w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,3 promila. Natomiast po godz. 21.00 dzielnicowi zatrzymali 29-letniego mężczyznę Bolesławca. Mężczyzna posiadający trzy aktywne zakazy sądowe jechał autem, mając 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Z kolei 3 maja, w nocy, w dwóch miejscach na terenie Bolesławca patrole – i to w tym samym czasie! – zatrzymały nietrzeźwych kierujących. W centrum miasta 39-latek kierował samochodem, mając 1,4 promila alkoholu, a na ulicy Cieszkowskiego 36-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego prowadził auto, mając 1,5 promila. Wieczorem zaś w ręce funkcjonariuszy wpadł 40-letni mieszkaniec naszego powiatu, u którego badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypomnijmy. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara od trzech miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, za kierowanie w stanie nietrzeźwości zaś grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i utrata prawa jazdy. Natomiast za jazdę po użyciu alkoholu grozi grzywna lub areszt oraz utrata prawa jazdy nawet na 3 lata.

Mundurowi:

Alkohol to przyczyna wielu tragicznych zdarzeń na drodze. Bolesławieccy policjanci apelują do kierowców: PIŁEŚ? NIE JEDŹ!!!

Reklama