Seryjny złodziej katalizatorów zatrzymany

Seryjny złodziej katalizatorów zatrzymany
fot. KPP Bolesławiec 31-letniemu mężczyźnie grozić może kara od trzech miesięcy do nawet pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, miasto jelenia góra

Mundurowi z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 31-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię kradzieży.

– Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w październiku i w grudniu ubiegłego roku wyciął 6 katalizatorów z pojazdów osobowych zaparkowanych na jednym z parkingów w Jeleniej Górze. Straty pokrzywdzonych oszacowano na około 4 tysiące złotych – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

I dodaje: – Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na koncie również próbę kradzieży katalizatora. Zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, podejrzany zaś odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozić mu może od trzech miesięcy do nawet pięciu lat odsiadki. Prokurator zastosował wobec 31-latka policyjny dozór.