Drożej za śmieci w gminie Nowogrodziec. Wiemy, skąd te podwyżki

Drożej za śmieci w gminie Nowogrodziec. Wiemy, skąd te podwyżki
fot. Gmina Nowogrodziec Naczelnik Wydziału Komunalnego: – Przy kalkulowaniu stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wzięto pod uwagę znaczny wzrost cen za zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz wzrost ilości odpadów wytwarzanych przez mieszkańców.
istotne.pl 183 śmieci, gmina nowogrodziec

Reklama

Nowogrodziec to kolejna gmina w powiecie bolesławieckim, której mieszkańcy zapłacą więcej za wywóz śmieci. Stanisław Żółtański, naczelnik Wydziału Komunalnego w Urzędzie Miejskim w Nowogrodźcu:

Od 1 stycznia 2021 r. zmianie ulega wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wynosić będzie:

  • 22,00 zł za każdą osobę zamieszkującą nieruchomość,
  • 20,00 zł za każdą osobę zamieszkującą nieruchomość w przypadku kompostowania bioodpadów we własnym kompostowniku.

Z czego wynikają te podwyżki?

Szef Wydziału Komunalnego wyjaśnia:

Przy kalkulowaniu stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wzięto pod uwagę znaczny wzrost cen za zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz wzrost ilości odpadów wytwarzanych przez mieszkańców.

Jak było wcześniej?

S. Żółtański: – Poprzednio obowiązująca stawka była zróżnicowana w zależności od ilości osób zamieszkujących nieruchomość i wynosiła średnio 14,50 zł za osobę (16,00 zł za mieszkańca, jeżeli na nieruchomości zamieszkuje 1 mieszkaniec; 15,00 zł za mieszkańca, jeżeli na nieruchomości zamieszkuje 2 mieszkańców; 14,00 zł za mieszkańca, jeżeli na nieruchomości zamieszkuje 3 mieszkańców; 13,00 zł za mieszkańca, jeżeli na nieruchomości zamieszkuje 4 lub więcej mieszkańców).

Reklama