Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka w Bolesławcu

Obchody Międzynarodowego Dnia Strażaka w Bolesławcu
fot. Janusz Wilk/KP PSP Bolesławiec W Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja w Bolesławcu odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin.
istotne.pl 183 straż pożarna

4 maja, w dniu św. Floriana, patrona strażaków, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja w Bolesławcu odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji strażaków i ich rodzin.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu:

W nabożeństwie, któremu przewodniczył ks. prałat dr hab. Andrzej Jarosiewicz, uczestniczyli Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu bryg. Andrzej Śliwowski wraz z zastępcą bryg. Piotrem Pilarczykiem, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu bolesławieckiego reprezentowani przez druha Jarosława Nenkina – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP i poczet sztandarowy OSP w Ocicach, a także emeryci z Prezesem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP st. bryg. w st. spocz. Grzegorzem Koconem.

I dodają:

Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego, a liczba uczestników była ograniczona.

Mundurowi uczcili też Dzień Flagi RP. Strażacy:

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w niedzielę 2 maja przed Komendą Powiatową PSP w Bolesławcu odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której dokonano podniesienia flagi państwowej. W ten sposób strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oddali cześć symbolom narodowym oraz wyrazili swój patriotyzm do Ojczyzny.