W sieci umówił się z 26-latką na „masaż”. Na miejscu zastał… bandytę z dwoma nożami

W sieci umówił się z 26-latką na „masaż”. Na miejscu zastał… bandytę z dwoma nożami
fot. unsplash.com (Thalyson Souza) Duetowi oszustów grozić może kara od dwóch do nawet dwunastu lat pozbawienia wolności. Para została tymczasowo aresztowana.
istotne.pl 183 policja, rozbój

Sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu:

Niezbyt miło zakończyło się dla jednego z wrocławian spotkanie, które właśnie miało być bardzo przyjemne. Mieszkaniec dolnośląskiej stolicy za pośrednictwem jednego z portali internetowych umówił się bowiem z nowo poznaną kobietą na spotkanie w celu wykonania masażu. Jednak nie miał być to masaż o charakterze czysto zdrowotnym, a raczej bardziej specyficznym.

I dodaje:

Para spotkała się w mieszkaniu na terenie Grabiszynka. Kobieta zaprosiła swoją przyszłą ofiarę do środka i zaprowadziła do łazienki, mówiąc, że za chwilę do niego dołączy.

Tak się jednak nie stało. W drzwiach pojawił się za to młody mężczyzna, który nie zamierzał „masować” wrocławianina. Bynajmniej. Trzymał w rękach dwa noże i zażądał pieniędzy.

– Przestraszony wrocławianin, obawiając się o swoje życie i zdrowie, wydał mężczyźnie posiadaną przez siebie gotówkę w kwocie kilkuset złotych. Następnie szybko opuścił lokal, w którym miały go czekać przyjemne chwile, a spotkała bardzo niebezpieczna sytuacja – informuje rzecznik.

O całym zdarzeniu pokrzywdzony poinformował policjantów. Ci zatrzymali parę oszustów: 26-letnią kobietę i o dwa lata starszego mężczyznę.

Parze przedstawiono zarzut rozboju. To przestępstwo, za które grozi kara od dwóch do nawet dwunastu lat odsiadki. Sąd tymczasowo aresztował przestępczy duet. Sprawa jest rozwojowa.