W sieci umówił się z 26-latką na „masaż”. Na miejscu zastał… bandytę z dwoma nożami

W sieci umówił się z 26-latką na „masaż”. Na miejscu zastał… bandytę z dwoma nożami
fot. unsplash.com (Thalyson Souza) Duetowi oszustów grozić może kara od dwóch do nawet dwunastu lat pozbawienia wolności. Para została tymczasowo aresztowana.
istotne.pl policja, rozbój

Sierżant sztabowy Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu:

Niezbyt miło zakończyło się dla jednego z wrocławian spotkanie, które właśnie miało być bardzo przyjemne. Mieszkaniec dolnośląskiej stolicy za pośrednictwem jednego z portali internetowych umówił się bowiem z nowo poznaną kobietą na spotkanie w celu wykonania masażu. Jednak nie miał być to masaż o charakterze czysto zdrowotnym, a raczej bardziej specyficznym.

I dodaje:

Para spotkała się w mieszkaniu na terenie Grabiszynka. Kobieta zaprosiła swoją przyszłą ofiarę do środka i zaprowadziła do łazienki, mówiąc, że za chwilę do niego dołączy.

Tak się jednak nie stało. W drzwiach pojawił się za to młody mężczyzna, który nie zamierzał „masować” wrocławianina. Bynajmniej. Trzymał w rękach dwa noże i zażądał pieniędzy.

– Przestraszony wrocławianin, obawiając się o swoje życie i zdrowie, wydał mężczyźnie posiadaną przez siebie gotówkę w kwocie kilkuset złotych. Następnie szybko opuścił lokal, w którym miały go czekać przyjemne chwile, a spotkała bardzo niebezpieczna sytuacja – informuje rzecznik.

O całym zdarzeniu pokrzywdzony poinformował policjantów. Ci zatrzymali parę oszustów: 26-letnią kobietę i o dwa lata starszego mężczyznę.

Parze przedstawiono zarzut rozboju. To przestępstwo, za które grozi kara od dwóch do nawet dwunastu lat odsiadki. Sąd tymczasowo aresztował przestępczy duet. Sprawa jest rozwojowa.