Złodziej aut aresztowany. Jedno audi ukradł na naszym terenie

Złodziej aut aresztowany. Jedno audi ukradł na naszym terenie
fot. KMP Jelenia Góra 31-letniemu mężczyźnie grozić może kara od roku do nawet dziesięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, kradzież

Reklama

Jeleniogórscy kryminalni zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o kradzieże samochodów. – Jak ustalili policjanci, mężczyzna ma na swoim koncie kradzież co najmniej dwóch pojazdów marki Audi A6. Jeden z nich został skradziony w Jeleniej Górze, a drugi na terenie powiatu bolesławieckiego – informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

I dodaje:

Mundurowi na podstawie zebranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali mężczyznę podejrzewanego o kradzież pojazdu w Jeleniej Górze. Był to 31-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który jak się później okazało, dopuścił się również kradzieży auta na terenie powiatu bolesławieckiego.

Mężczyznę zatrzymano 21 kwietnia. Policjanci odzyskali skradzione auta, a także zabezpieczyli narzędzia służące do kradzieży samochodów i volvo, którym poruszał się 31-latek. Rzecznik:

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Niewykluczone, że zatrzymany ma na swoim koncie więcej podobnych czynów.

Sąd tymczasowo aresztował 31-latka na trzy miesiące. Aresztowanemu grozi od roku do nawet dziesięciu lat więzienia.

Reklama