„Fachowiec” od okien kazał 83-latce trzymać drzwi. W tym czasie okradł ją z 3 tys. zł

„Fachowiec” od okien kazał 83-latce trzymać drzwi. W tym czasie okradł ją z 3 tys. zł
fot. KPP Bolesławiec Kolejny bandzior omamił seniorkę. Przypomnijmy. Za oszustwo grozi kara od sześciu miesięcy do nawet ośmiu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl 183 policja, oszustwo

Do zdarzenia doszło we wtorek, 11 maja. KPP Bolesławiec:

Po godzinie 14.00 przed blokiem na jednym z bolesławieckich osiedli do seniorki podszedł mężczyzna, który poinformował ją, że rozmawiał wcześniej z jej córką na temat wymiany okien.

83-letnia kobieta wpuściła mężczyznę do mieszkania. Ten poprosił seniorkę o potrzymanie drzwi balkonowych. W tym czasie bandyta miał sprawdzić stan okien w innych pomieszczeniach.

Po jakimś czasie seniorka zaniepokoiła się, bo „fachowiec” długo nie wracał. Jak się okazało, mężczyzny już w lokalu nie było. Zniknął jednak nie tylko on, ale i gotówka: 3 tysiące złotych.

Mundurowi:

Sprawcy próbują różnych metod i pretekstów. Lokatorzy słyszą o awariach sieci wodociągowej i konieczności sprawdzenia szczelności rur, o nadpłatach, jakich dokonał właściciel mieszkania, i możliwości natychmiastowego odzyskania pieniędzy. Oszuści przedstawiają się jako pracownicy różnych instytucji i firm.

POLICJA OSTRZEGA – NIE WPUSZCZAJ OBCYCH DO DOMU! NIE DAWAJ OBCYM PIENIĘDZY!