Chory mężczyzna upadł na tory. Pomogli mu... dopiero policjanci i jeden świadek zdarzenia

Mężczyzna
fot. KPP Zgorzelec Na szczęście pociąg przejechał dopiero wtedy, gdy mężczyzna był już bezpieczny.
istotne.pl 183 policja, miasto zgorzelec

Reklama

Zgorzeleccy kryminalni, którzy wracali ze służby, zauważyli mężczyznę leżącego na torach. Wspólnie z jednym z przejeżdżających kierowców podjęli działania, które być może uratowały życie 53-letnie zgorzelczaninowi.

Gdy jeden z policjantów oraz kierowca biegli, aby pomóc leżącemu człowiekowi, rogatki przejazdu kolejowego zaczęły się zamykać. Na szczęście pociąg przejechał dopiero wtedy, gdy mężczyzna był już bezpieczny.

Policja:

Jak się okazało, 53-letni mieszkaniec miasta z powodów zdrowotnych stracił panowanie nad ciałem, przewrócił się i nie mógł się podnieść.

Mundurowi:

Jak wynika z nagrań z monitoringu, kilka pojazdów przejeżdżało obok mężczyzny bez żadnej reakcji. Czy nie widzieli tego człowieka? Czy pomyśleli, że pijany? Czy się spieszyli? Nie wiemy. Na szczęście znalazł się ktoś, komu ludzkie życie nie jest obojętne.

Zgorzeleccy funkcjonariusze dodają:

Komendant Powiatowy Policji w Zgorzelcu będzie chciał osobiście podziękować mężczyźnie, który pomógł choremu człowiekowi, oraz policjantom za wzorową postawę obywatelską, dzięki której być może uratowano życie. Serdecznie zapraszamy mężczyznę, który wspólnie z policjantem prawidłowo zareagował na zagrożenie, do siedziby komendy.

Reklama