Podający się za policjanta oszust próbował okraść 5 seniorów. Bezskutecznie

Podający się za policjanta oszust próbował okraść 5 seniorów. Bezskutecznie
fot. Krzysztof Gwizdała Żaden z seniorów nie dał się oszukać – informuje bolesławiecka policja.
istotne.pl policja, oszustwo

15 listopada do 5 mieszkających na terenie Bolesławca osób zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Rzekomy stróż prawa ostrzegał seniorów, że może dojść do oszustwa. I że jeśli nie chcą stracić swoich pieniędzy, muszą się udać do placówki bankowej.

KPP Bolesławiec:

Telefon odebrały osoby w wieku od 68 do 79 lat, każda z nich była świadoma zagrożeń związanych z oszustwami i nie dała się podejść przestępcom.

Policjanci z Bolesławca cały czas prowadzą działania prewencyjne, których celami są uświadomienie seniorom zagrożeń życia codziennego oraz przybliżenie sposobów działania przestępców. O tego typu metodach informują nie tylko seniorów, ale także uczniów szkół, tak aby ci ostatni w trakcie rozmów z dziadkami przypominali im o sposobach, jakie wykorzystują bezczelni przestępcy.

Funkcjonariusze:

Pamiętajmy, że zasada ograniczonego zaufania wobec nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają i stają się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi.

Niespodziewane telefony osób podających się za urzędników, funkcjonariuszy czy członków rodziny, a także dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic nie muszą zakończyć się naszą finansową porażką, jeśli tylko będziemy czujni.

I dodają:

Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają, z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie pieniędzy zgłaszajmy na Policję, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.