materiał promocyjny

Podziękowali ludziom dobrej woli. Koncert w Teatrze Starym

Chłopiec
fot. Powiat Bolesławiecki Uroczysty koncert, który 28 lutego odbył się w Teatrze Starym, był podziękowaniem dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bezinteresownie włączyli się w pomoc przy organizacji XX Integracyjnego Spotkania Opłatkowego Osób Niepełnosprawnych.
istotne.pl 183 koncert, niepełnosprawność, powiat bolesławiecki

Reklama

Wszystkim, którzy pomogli przy organizacji imprezy, wręczono symboliczne podziękowania. Za to koncert, przygotowany – pod kierunkiem Marka Łętowskiego – przez dzieci-podopiecznych pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury, dostarczył słuchaczom niezwykłych emocji.

Od 20 lat, w Bolesławcu odbywa się jedno z największych na Dolnym Śląsku spotkań opłatkowych integrujących środowiska osób z niepełnosprawnościami. W tegorocznym spotkaniu udział wzięło ponad 600 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Dla wielu z nich to jeden z najważniejszych dni w roku, okazja do wyjścia z domu, spotkania ze znajomymi.

Głównym organizatorem jest Powiat Bolesławiecki wraz ze Stowarzyszeniem Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Wielkie podziękowania należą się grupie ponad 150 wolontariuszy – uczniom powiatowych szkół średnich i Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Oxpress, harcerzom z hufca im. Szarych Szeregów, żołnierzom 23 Śląskiej Brygady Artylerii, bolesławieckim policjantom, strażnikom miejskim i ogromnemu gronu sponsorów – bolesławieckim przedsiębiorcom.

W organizację spotkania włączyły się wszystkie gminy z terenu powiatu wraz z ośrodkami pomocy społecznej, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Caritas, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, BOK – MCC.

Reklama